Aerobik sportowy to połączenie gimnastyki, akrobatyki sportowej i tańca. W aerobiku sportowym zawodnicy występują w następujących konkurencjach: solistki, soliści, pary, trójki i formacje wieloosobowe „teamy”. Układ prezentowany przez zawodnika trwa 2 minuty plus/minus 5 sekund i musi zawierać elementy obowiązkowe tzw. compulsory oraz elementy dodatkowe. Należy pokazać wszechstronność zawodnika, wszystkie zdolności motoryczne na najwyższym poziomie. Ocenie podlegają elementy z następujących grup: grupa skoków, grupa pompek, grupa siły statycznej i grupa gibkości.

Zawodnicy podczas każdych zawodów zdobywają medale, to już się stało niemal pewnikiem. Zawsze znajdują się na najwyższych stopniach podium na zawodach rangi Akademickich Mistrzostw Śląska, Akademickich Mistrzostw Polski, oraz Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach i Pucharach Polski. Ostatnie sukcesy to zajęcie pierwszego miejsca drużynowo w  Akademickich Mistrzostwach Śląska w klasyfikacji drużynowej, drugiego miejsca w Otwartych  Mistrzostwach Śląska oraz trzeciego miejsca w konkurencji solistek w klasyfikacji ogólnej Akademickich Mistrzostw Polski. W latach 2014-2016 najlepsze zawodniczki reprezentowały Polskę i Uniwersytet Śląski podczas Mistrzostw Europy.

Jest to trudna dyscyplina i wymaga od zawodników samodyscypliny i ogromnego zaangożowanie.

Poziom: zajęcia dla zaawansowanych, czasem początkujących, ale gotowych do ciężkiej i systematycznej pracy.

Treningi odbywają się w poniedziałki od godz. 17.30-19.00 oraz w środy od godz. 16.00-19.00  na małej sali 102 w budynku Rektoratu

 

 

 

  Trenerem sekcji jest: mgr Katarzyna Ostrowska

 

Aerobik Sportowy
22 października 2018

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe