Aerobik Team to nowa dyscyplina wchodząca w skład aerobiku sportowego. W bierzącym roku akademickim po raz pierwszy będzie odbywała się rywalizacja sportowa w tej konkurencji. Grupa dydykowana dla studentów, zawodników sekcji AZS, nie trenujących zawodow żadnego sportu przed rozpoczęciem treningów w latach wcześniejszych. W skład zespołu wchodzi od 5-7 zawodniczek/zawodników dowolnej płci.

Układ prezentowany przez zespół charakteryzuje brak elementów obowiązkowych gimnastyczno-akrobatycznych oraz siłowych, jest zbudowany z podstawowych kroków aerobikowych tj.: marszu, biegu, skippingów, unoszenia kolan, wymachów, pajaców i wypadów, oraz elementów technicznych prezentujących maksymalny poziom

wytrenowania zespołu. Ocenie podlega wydolność zawodnika, trudność choreografii, koordynacja pracy ramion i nóg, jakość wykonanych ruchów, synchronizacja w zespole itp. Są to zajęcia o wysokiej intensywności dla osób lubiących trening aerobowy i przygotowanych do ciężkiej pracy w grupie. Wymagają samodyscypliny, zaangażowania i systematycznego treningu.

Treningi odbywają się w poniedziałki w godzinach 16.00-17.30 na małej sali 102 w budynku Rektoratu.

  Trenerem sekcji jest: mgr Katarzyna Ostrowska

 

Aerobik Team
26 listopada 2018

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe