Aikido to defensywna sztuka walki przeznaczona do samoobrony. Sztuka ta opiera się przede wszystkim na kontroli i wykorzystaniu siły przeciwnika tak, by zneutralizować atak lub zmienić jego kierunek. Techniki aikido charakteryzuje bardzo duża płynność i miękkość ruchów bez zbędnych napięć i współzawodnictwa..

Trening aikido można rozpocząć praktycznie w każdym wieku, ponieważ każdy ćwiczący ma własną ścieżkę i tempo rozwoju, dostosowane do jego możliwości. W tej sztuce walki nie ma zawodów. Każdy tak naprawdę rywalizuje sam ze sobą, pokonując własne słabości i osiągając coraz wyższy poziom rozwoju, określany przez kolejne egzaminy, najpierw na stopnie uczniowskie (kyu), a później mistrzowskie (dan).

Sekcja uniwersytecka stanowi oddział klubu Aikidoryu, mającego swoją siedzibę w Rybniku. Osoby ćwiczące mają możliwość uczestnictwa w organizowanych przez klub stażach szkoleniowych. Klub współpracuje także z instruktorami z zagranicy: Roberto Martuccim, Joelem Roche, Ondrejem Maliną.

 

Treningi odbywają się w poniedziałki w godz. 20.00 - 21.30 i piątki w godz. 17.00 - 18.30 w budynku rektoratu w sali 102a.

Instruktorzy prowadzący to: sensei Rafał Obrzud 4 dan aikido Aikikai oraz sensei Paweł Pluta 2 dan aikido Aikikai.

Więcej informacji na stronach: http://www.aikidoryu.pl oraz https://www.facebook.com/aikidokatowice/
   

 

Aikido
29 października 2018

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe