14 maja 2019

W dniach 9-12.05.2019 r w Katowicach w hali „Kolejarz” odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w
Aerobiku Sportowym
.

Organizatorem zawodów był katowicki AZS, natomiast koordynatorem Katarzyna Ostrowska pracownik SWFiS Uniwersytetu Śląskiego. Naszą uczelnię reprezentowały trzy solistki, duet i team. Po walce w eliminacjach i półfinałach do rundy finałowej awansowała solistka Aleksandra Jawoszek oraz duet w składzie Julia Paseniuk i Aleksandra Jawoszek, które zajęły 7 miejsce zarówno w parze, jak i Ola w występie solowym, Weronika Łakomska otarła się o finał i zdobyła 10 miejsce.

W kategorii solistek po raz pierwszy startowała w aerobiku sportowym, a będąca po ciężkiej kontuzji Wiktoria Łopuszańska, która zajęła 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. W skład taemu weszły debiutujące w nowej konkurencji zawodniczki w składzie: Monika Madalyr, Julia Paseniuk, Weronika Szajnakowska, Klaudia Mendelowska, Anna Zakrevska, Oleksandra Burkun, Aleksandra Wieczorek i Magdalena Pawelec, które zajęły 11 pozycję w rankingu.

Cała organizacja zawodów była na wysokim poziomie, wszystko dograne w prawie 100%, bo jak zawsze, tylko ten, kto nic nie robi, nie popełnia błędów. Naszym celem było pokazanie, że po raz kolejny staniemy na wysokości zadania. To już po raz piąty inpreza tej rangi odbyyła się w Katowicach. Mamy dowód na to, że jesteśmy godni zaufania i powierzenie nam organizacji imprezy ogólnopolskiej to dobry pomysł.

Gratulacje dla całej ekipy Uniwersytetu Śląskiego oraz dla trenerki pani Katarzyny Ostrowskiej.
Trzymajmy kciuki za naszych w następnym sezonie. Zapraszamy do wspólnych treningów i czekamy na nowy narybek.