25 lutego 2019

W dniach 22-24 lutego 2019r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski – Półfinał B w badmintonie na hali w Katowicach Szopienicach. Naszą uczelnię reprezentowała drużyna w składzie: Angelika Staszik (Wydział Filologiczny), Joanna Sijka (Wydział WNS), Alicja Gazda (Wydział Filologiczny), Agnieszka Lisewska (Wydział Nauk o Ziemi), Szymon Piątek (Wydział Prawa i Administracji), Paweł Śrama (Wydział WNS), Karol Wróbel (Wydział Filologiczny) i Dawid Ziarniak (Wydział Prawa i Administracji). Trenerem sekcji jest mgr Ewa Lesiuk. Losowanie było dla nas niekorzystne i trafiliśmy do silnej czterodrużynowej grupy.

W pierwszym meczu z UMCS Lublin bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się i wygraliśmy 5:2. Każdy mecz był bardzo zacięty i tylko niedoświadczenie nowych zawodników spowodowało utratę dwóch punktów.

W kolejnych meczach trafiliśmy na drużyny z Wrocławia: Uniwersytet Wrocławski i Politechnikę Wrocławską. Oba mecze niestety przegraliśmy. Z Uniwersytetem Wrocławskim po zaciętych pojedynkach i trzysetowych meczach przegraliśmy 6:1, a z Politechniką Wrocławską nie mieliśmy najmniejszych szans przegrywając 7:0. W obu tych drużynach występowali zawodnicy reprezentujący na co dzień różne kluby badmintonowe.

Po wyjściu z grupy walczyliśmy o miejsca 9-12. W pierwszym meczu z Politechniką Rzeszowską  niestety nie mieliśmy  szans i przegraliśmy 4:1. W kolejnym meczu z Politechniką Opolską  wygraliśmy 4:0 i w rezultacie zajęliśmy 11 miejsce.

Obecna drużyna AZS UŚ Katowice nie posiada w swoim składzie żadnego licencjonowanego  zawodnika PZBad, a mimo to zaprezentowała się bardzo dobrze, nadrabiając zaangażowaniem i determinacją.

Gratulacje dla całej drużyny i Trenerki.

AMP w Badmintonie - Półfinał B

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe