22 stycznia 2019

W dniach 18-20.01.2019 odbyły się zawody rangi Akademickich Mistrzostw Polski w szachach. Nasi reprezentanci nie zawiedli oczekiwań i zdobyli kilka znaczących sukcesów. W klasyfikacji indywidualnej reprezentowało nas aż 10 zawodników.

Najlepsze miejsca to:
- 2. miejsce Mistrza Międzynarodowego Macieja Mroziaka w kategorii Uniwersytetów, w klasyfikacji ogólnej 4. miejsce (jedno z lepszych w historii Szachowego UŚ!),
- 12. miejsce Agaty Binkowskiej w kategorii Uniwersytetów,
- 14. miejsce debiutantki Anny Hampel w kat. Uniwersytetów.

W turnieju drużynowym Nasza drużyna zajęła świetne 8. miejsce, 4. miejsce wśród Uniwersytetów.
Jednak największym sukcesem jest klasyfikacja generalna (wyniki łączone rozgrywek indywidualnych i drużynowych): zdobyliśmy brąz w kategorii Uniwersytetów i 7. miejsce wśród wszystkich uczelni w Polsce!

Każdy Nasz reprezentant miał spory wkład w końcowy sukces. Poniżej publikujemy listę zawodników z UŚ: