26 listopada 2018

W sobotę 24.11 w sali UŚ rozegrano pierwszą edycję AMŚl e ergometrze wioślarskim. W zawodach wzięło udział 86 studentów z sześciu śląskich uczelni,w tym 25 studentów UŚ.

W kategorii lekkiej kobiet 2 miejsce zajęła Klaudia Nowak z WPiA a trzecie Natalia Klepek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

W kategorii normalnej kobiet na 1 miejscu uplasowała się Karolina Brzegowy a na drugim Karolina Zabielska, studentki WPiA. W kategorii lekkiej mężczyzn na 3 miejscu został sklasyfikowany Kamil Bednorz WPiA a w kategorii ciężkiej mężczyzn również 3 był Kamil Sławek z Wydziału Pedagogiki i Psychologii.

Drużynowo po pierwszej edycji wśród kobiet prowadzi reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego przed Politechniką Śląską Gliwice i katowickim AWF-em a w klasyfikacji mężczyzn pierwsze i drugie miejsce z tą samą ilością punktów zajmują drużyny i AWF a na trzecim jest Pol Śl.

AMŚ w Ergometrze Wioślarskim dla UŚ