05 czerwca 2019

1 czerwca 2019 roku na pływalni AWF Katowice odbyła się ostatnia  finałowa edycja Akademickim Mistrzostw Śląska w pływaniu. Podczas  zawodów naszą uczelnie reprezentowali : Magdalena Wolny, Martyna  Nowak, Patrycja Turza, Małgorzata Wróbel, Julia Surman, Paulina  Lankocz, Karolina Karkoszka, Eryka Denko Patryk Kurasiewicz,  Przemysław Starowicz i Sebastian Korus.

W konkurencjach indywidualnych znakomicie zaprezentowały się Eryka  Denko zdobywając brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem  motylkowym, Martyna Nowak zdobywając  dwa złote medale na dystansie 50  i 100 metrów stylem klasycznym, Magdalena Wolny zdobywając srebrny  medal w konkurencji 50m stylem grzbietowym. Dodatkowo w konkurencjach sztafetowych nasze Panie dwukrotnie  wywalczyły srebrne medale w konkurencji 4x50m stylem dowolnym w  składzie Paulina Lankocz, Karolina Karkoszka, Julia Surman, Małgorzata  Wróbel  oraz w konkurencji 4x50m stylem zmiennym w składzie :  Magdalena Wolny, Martyna Nowak, Eryka Denko i Patrycja Turza.

Zwieńczeniem całości zmagań było podsumowanie wszystkich trzech edycji  Akademickich Mistrzostw Śląska gdzie w klasyfikacji generalnej Kobiet  nasza uczelnia zajęła trzecie miejsce a w klasyfikacji generalnej  Mężczyzn zajęliśmy piąte miejsce. Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi  gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów w następnych sezonach.