21 grudnia 2018

W dniu 19.12.201r odbyła się pierwsza edycja Akademickich Mistrzost Śląska we wspinaczce sportowej.

Studenci rywalizowali we wspinaczce  na trudność , na ścianie Poziom 450 w Sosnowcu.

W tej wymagającej konkurencji zawodnicy naszej uczelni spisali się bardzo dobrze. Z kompletu 6 medali aż 4 trafiły do studentów Uniwersytetu Śląskiego.

Wiola Imiolczyk potwierdziła dobrą formę i wygrała klasyfikację kobiet.Jako jedynej finalistce udało się jej ukończyć  trudną drogę finałową. Druga nasza etatowa finalistka Marta Kiwer po walce z bardzo wymagającą konkurencją zdobyła brązowy medal. Pozostałe nasze zawodniczki wypadły bardzo obiecująco  w swoim debiucie na zawodach akademickich : Kasia Hromek zajęła 8 miejsce a Paulina Jureczko 13.

Również w finałach panów mogliśmy cieszyć się z dwóch miejsc na podium. Kajetan Pawelec nieznacznie przegrywa walkę o złoty medal i zostaje wicemistrzem Śląska ,  a 3 miejsce i swój pierwszy medal zdobywa Piotr Kowalewski .Dobrze spisali się pozostali nasi zawodnicy. Dominik Cyran zajmuje 10 miejsce i ociera się o finał. Juliusz Chmielarski świetnie zaprezentował się na trudnej drodze eliminacyjnej ale po pechowym występie na drodze łatwej zajmuje ostatecznie 25 miejsce.