Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; pok. 109;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

Na skróty:

Centrum Wychowania Fizyczego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

 Zalecenia COVID-19 

 

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

AWANS FUTSALISTÓW !

Od sukcesu zaczęli rywalizację studenci Uniwersytetu Śląskiego w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Na pierwszy ogień poszedł futsal. W zakończonym w niedzielę 7.02.2021 półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn nasza drużyna zajęła II miejsce tym samym uzyskując awans do finału, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 28.02-3.03.2021r.

W rywalizacji wzięło udział 15 najlepszych uczelni z województw: śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Nasi studenci okazali się lepsi min. Od AWF Wrocław, AWF Katowice.

W ćwierćfinale wygrali z Politechnika Opolską (6:2). W strefie medalowej okazaliśmy się lepsi od Uniwersytetu Zielonogórskiego (4:3), co zaowocowało awansem do finału.

W finale zmierzyliśmy się z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Po wyrównanym pojedynku w regulaminowym czasie gry był remis 1:1 i o tym kto wygra turniej zadecydowały rzuty karne. Skuteczniejsi okazali się reprezentanci UPr Wrocław 1:3.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Daniel Kramarczyk student Szkoły Doktorskiej.

 

Drużynę naszą reprezentowali: Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Paweł Barczak, Bartosz Terlecki, Max Kravets, Łukasz Pisarek, Jakub Dolecki, Tomasz Tymiński, Paweł Gruchalski, Maksym Kisielov, Piotr Makowski, Rejbicz Bartosz, Szymon Cichecki.

Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.

 

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu mężczyzn – półfinał D był AZS Uniwersytetu Śląskiego.

 

11 lutego 2021