28 marca 2019

W dniu 24.03.2019 drużyna AZS Legion Katowice zainaugurował rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse. W swoim pierwszym meczu na boisk bocznym Stadionu Śląskiego podejmowaliśmy drużynę Spartans Oświęcim.

Początek meczu należał do drużyny gości, która jako pierwsza zdobyła bramkę. Później inicjatywę przejęła drużyna akademików, kończąc pierwszą kwartę wynikiem 3:1. W kolejnej kwarcie Legion dołożył kolejne bramki prowadzać po połowie meczu 5:1. Po przewie goście dali o sobie znać, zdobywając szybko dwie bramki i łapiąc kontakt w meczu. Akademicy odpowiedzieli jednym trafieniem i przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 6:3. Ostatnia kwarta zakończyła się na remis i ostatecznie pokonaliśmy gości 7:4 odnosząc zwycięstwo w meczu rozpoczynającym nasze zmagania w tegorocznych rozgrywkach ligowych które potrwają do czerwca.