baner-hybrydowo

SWFiS FB background

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Drugie mistrzostwa pracowników UŚ w piłce siatkowej

W czwartek 5  grudnia 2019 roku pracownicy oraz doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe w rozgrywkach siatkarskich. Tego dnia po raz drugi rozegrane zostały mistrzostwa członków wspólnoty akademickiej w piłce siatkowej.

W turnieju, zorganizowanym pod honorowym patronatem JM Rektora UŚ, rywalizowały drużyny mieszane, w skład których weszli siatkarze i siatkarki z poszczególnych wydziałów oraz jednostek uczelni. Do zawodów stanęli reprezentanci: Wydziału Nauk Przyrodniczych, Instytut Nauk o Ziemi, Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, a także reprezentanci Rektoratu. System rozgrywek przewidywał gry eliminacyjne w systemie grupowym, mecze o miejsca i finał.

Jak na akademików przystało, rywalizacja przebiegała w sportowej i przyjaznej atmosferze, a zespoły były wspierane przez grono znajomych i przyjaciół z Uniwersytetu Śląskiego.

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. Drugie miejsce przypadło zespołowi „Ziemianie” reprezentującemu Wydział Nauk Przyrodniczych, a na trzeciej pozycji uplasował się „Rektorat”, natomiast czwarte miejsce otrzymał Volleyball Team CINiBA.

09 grudnia 2019