MEDALE NA AMP W JEŹDZIECTWIE!

Dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie organizowane przez AZS Uniwersytetu Śląskiego w dniach 27-30.06.2021.

Już po raz piaty zawody odbyły się w Radzionkowie we współpracy z Klubem Jeździeckim Lider, którego przedstawicielem jest Mateusz Cichoń, były reprezentant i absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Na zawodach nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni, a reprezentowały nas 4 par: Monika Materlik i Decybel First, Aleksandra Urbaniec i L.s.canatello, Sonia Schwalbe i Brenda, Monika Respondek i Conquesto Con Conquest Boy

Dwie z naszych zawodniczek zdobyły miejsca medalowe. Srebrny medal w konkurencji kombinowanej w klasyfikacji Uniwersytetów wywalczyła Monika Materlik, natomiast Aleksandra Urbaniec zajęła III miejsce w skokach przez przeszkody amator w klasyfikacji Uniwersytetów.

W klasyfikacji drużynowej Uniwersytet Śląski zajął V miejsce w typie UNI. W zawodach brało udział 124 zawodników 39 uczelni z całej Polski.

02 lipca 2021