Media Społecznościowe

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; pok. 109;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

Na skróty:

Centrum Wychowania Fizyczego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

 Zalecenia COVID-19 

 

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

MEDALE NA AMP W NARCIARSTWIE

W dniach 28.02. – 3.03 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Jak co roku zawody zostały zorganizowane w Zakopanem. Zawodnicy Uniwersytetu Śląskiego godnie reprezentowali uczelnie, dzięki swoim występom odnieśli znakomite wyniki.

W klasyfikacji indywidualnej Mieszko Kuczański zajął I miejsce wśród uniwersytetów w konkurencji slalom gigant, Jan Wawak w typie uniwersytetów zdobył brązowy medal w konkurencji slalom. W klasyfikacji drużynowej męska część naszej reprezentacji stanęła na podium zajmując I miejsce w typie Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej reprezentanci AZS Uniwersytetu Śląskiego zajęli X miejsce na 36 startujących Uczelni.

Nasze zawodniczki również zajęły miejsce medalowe w klasyfikacji drużynowej, zdobywając brązowy medal w typie Uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej kobiety zajęły IX miejsce na 30 Uczelni.

W zmaganiach najlepszych narciarzy naszą Uczelnie reprezentowały następujące zawodniczki i zawodnicy: Zafia Marcinek, Zofia Wolnik, Emilia Fagas, Natalia Heczko, Aleksandra Żukowska, Paulina Jurgielska, Nina Szopa, Mieszko Kuczański, Jan Wawak, Patryk Tubalicki, Krzysztof Łukaszka, Piotr Stejskal.

Trenerem sekcji narciarstwa jest Bartosz Ligas.

 

 

04 marca 2021