11 kwietnia 2022

W dniach 1-3 kwietnia reprezentanci naszej uczelni wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu. W przepięknym obiekcie Zatoki Sportu Uniwersytetu Łódzkiego wystartowało 880 zawodników i 82 uczelni.

Poziom sportowy AMP był bardzo wysoki czego dowodem może być fakt, że na słupkach startowych pojawiło się pięcioro olimpijczyków z Tokio co było gwarancją wspaniałych wyników i jeszcze lepszego widowiska.

Uniwersytet Śląski reprezentowali; Oliwia Gonta, Natalia Rzadek , Wiktoria Niemczyk, Iryna Stoieva, Zuza Olszewska, Gosia Wróbel, Julia Herman, Paulina Lankocz, Karolina Wójcik, Nicola Brychcy, Przemysław Graboń, Kornel Gała, Bartłomiej Uryga i Bartłomiej Wolf. Łącznie nasi zawodnicy wystartowali w 28 konkurencjach indywidualnych i 4 sztafetach.

Wspaniałą formę zaprezentowała Natalia Rzadek, która w konkurencji 100m stylem motylkowym zakwalifikowała się do wyścigu finałowego A gdzie ostatecznie zakończyła swoją rywalizacje na 7 miejscu w klasyfikacji open i 3 miejsce w typach uniwersytety a w konkurencji 50m stylem motylkowym zakwalifikowała się do finału B z pierwszym czasem i tylko 0:00,07 brakło do finału A gdzie mogła by walczyć o medal. Ostatecznie tą konkurencje zakończyła na 13 miejscu w klasyfikacji open i ponownie na 3 miejscu w typie uniwersytety.

Pozostali członkowie naszej sekcji również zaprezentowali swój najwyższy poziom sportowy co zaowocowało wieloma nowymi rekordami życiowymi i ogromną motywację do dalszej ciężkiej i solidnej pracy na treningach. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego liczymy, że na kolejnych AMP wrócimy do domu z większą ilością medali.

Trenerem sekcji pływackiej jest mgr Sebastian Korus.

MEDALE NA AMP W PŁYWANIU