11 marca 2019

Dnia 07.03.2019r odbyły się  „ I Mistrzostwa pracowników Uniwersytetu Śląskiego w narciarstwie alpejskim”. Zawody rozgrywane były w Wiśle na stoku Skolnity. Pomimo wiosennej i słonecznej aury stok był prawidłowo przygotowany, a dobre humory nie opuszczały wszystkich uczetników.

Mistrzostwa objęte były Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego a udział mogli wziąć wszyscy pracownicy i doktoranci Uniwersytetu Śląskiego.

Celem zawodów była rywalizacja sportowa i integracja społeczności akademickiej całego Uniwersytetu. Zawody rozgrywane były w konkurencji slalomu a klasyfikacja końcowa ustalona została na podstawie sumy dwóch przejazdów.

Wyniki:

1. mgr Janusz Hajduk (SWFiS UŚ Katowice)
2. mgr Adrian Tomica  (SWFiS UŚ Cieszyn)
3. mgr Bartosz Ligas (SWFiS UŚ Katowice)

tuż za podium uplasował się mgr Zdzisław Ciuk - Kierownik zespołu lektorów w Cieszynie.

Mistrzostwa pracowników UŚ w narciarstwie