Narciarstwo alpejskie jest jedną z form narciarstwa obok narciarstwa klasycznego, dowolnego, skialpinizmu, skituringu. Bardzo popularna dyscyplina sportu. Wymagająca bardzo dobrego przygotowania fizycznego, dlatego oprócz treningów, obozów “na śniegu” zawodnicy wielką wagę przykładają do przygotowania motorycznego.

Do konkurencji rozgrywanych w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska oraz Akadmickich Mistrzostw Polski należą: slalom gigant oraz slalom. Zadaniem zawodników jest pokonanie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie.

 

 

Zawodnicy sekcji narciarstwa alpejskiego trenują w każdy wtorek w godzinach 16:00-17:30.

Treningi odbywają się w siłowni mieszczącej się w Rektoracie przy ulicy bankowej 12 w Katowicach. Ponadto dla członków sekcji siłownia jest dostępna w ciągu całego dnia.

W zajęciach sekcji biorą udział zawodnicy z dużym i średnim doświadczeniem (medaliści AMŚl i AMP) oraz rozpoczynający przygodę z tą dyscypliną sportu. Każdy może liczyć na fachową pomoc trenera.

Zawodnicy sekcji odnoszą sukcesy rangi Akademickich Mistrzostw Śląska i Akademickich Mistrzostw Polski. Starty w AMŚl i AMP to możliwość ubiegania się o stypendium Rektora

Na zajęciach sekcji studenci mają możliwość odrabiania zajęć WF.

  Trenerem sekcji jest: mgr Bartosz Ligas

 

Narciarstwo Alpejskie
19 listopada 2018

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe