19 listopada 2020
W dniach 13-15.11.2020 w Szczyrku odbyły się AMP w szachach.

Ekipa Uniwersytetu Śląskiego w osłabionym przez covid-19 składzie po sukcesie na Akademickich Mistrzostwach Świata pojechała w dobrych humorach na kolejny turniej. Miło nam poinformować, że Nasze Panie zdominowały rozgrywki!

Pierwsze miejsce oraz tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski zdobyła Wiktoria Cieślak (8/9).
Na drugim miejscu uplasowała się również reprezentantka UŚ Agata Binkowska (7,5/9). Obie Panie "odstawiły" resztę stawki na cały punkt (III miejsce 6,5/9). VI miejsce zajęła Anna Rudnik (6/9), wyprzedzając ubiegłoroczną Akademicką Mistrzynię Polski, finalistkę Mistrzostw Polski Kobiet Annę Kubicką. Nasze dziewczyny przywiozły więc 4 medale (2 za klasyfikację generalną, 2 za klasyfikację w typie uniwersytetów). Drużynowo Uniwersytet zdobył 9 miejsce we klasyfikacji generalnej. Są to najlepsze wyniki indywidualne Uniwersytetu Śląskiego od wielu lat.
Skład zespołu: Agata Binkowska, Wiktoria Cieślak, Anna Hampel, Magdalena Kotula, Anna Rudnik, Kacper Tomaszewski.