13 października 2020
W dniach 9.10-11.10.2020 w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Studenci naszego uniwersytetu wykazali się wspaniałą formą pomimo ciężkiego sezonu, który był krótszy od poprzednich.
 
Bez wątpienia gwiazdą naszej reprezentacji została Martyna Nowak, która została multi medalistką AMP w następnych konkurencjach:
50 m stylem klasycznym: 1 miejsce open i 1 miejsce w typach uniwersytety.
100m stylem klasycznym: 3 miejsce open i 2 miejsce w typach uniwersytety.
 
Dodatkowo świetnie spisały się nasze sztafety
4x50m stylem zmiennym kobiet wywalczyła 2 miejsce open i 1 miejsce w typach uniwersytety.w składzie: Wiktoria Szlachcic, Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Iryna Stoyeva
 
Niemałą niespodzianką okazałą się sztafeta 4x50m stylem dowolnym panów w składzie: Przemysław Graboń, Sebastian Korus, Bernard Filek i Wojciech Kochański. Nasi zawodnicy uplasowali się na 3 miejscu w typach uniwersytety.
 
Wszystkie te osiągnięcia miały bezpośrednie przełożenie na klasyfikację generalną drużynową i wśród pań zaowocowało to 3 miejscem w typach uniwersytety a w open bardzo wysokie 7 miejsce.
Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski potwierdziły stabilną i świetną formę naszych zawodników z sekcji pływackiej co nas ogromnie cieszy.
 
Podczas zawodów reprezentowali nas: Martyna Nowak, Magdalena Wolny, Wiktoria Szlachcic, Paulina Lankocz, Iryna Stoyeva, Eryka Denko, Przemysław Graboń, Wojciech Kochański, Bernard Filek i Sebastian Korus.
POPŁYNĘLI PO MEDALE!

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe