01 września 2020

W dniach 28-30. 08.2020 w Orawce odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim.Zawody dobyły się na wyciągu narciarskim „Orawka” gdzie na zawodników czekała przygotowana trasa z wieloma podjazdami i dość ciężkimi techniczne do pokonania zjazdami. Pierwszego dnia rozegrał się wyścig indywidualny na czas, który decydował o ustawieniu zawodników podczas drugiego wyścigu z startu wspólnego.

Nasi zawodnicy zaprezentowali świetna formę co zaprocentowało wysokimi lokatami. W efekcie nasza drużyna żeńska w klasyfikacji drużynowej zajęła trzecie miejsce co jest jednym z najlepszych wyników w historii naszej sekcji. 

Natomiast Panom szczęście na trasie nie dopisywało co skutkowało paroma defektami rowerów. Ostatecznie męska cześć drużyny uplasowała się na 6 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Nasz Uniwersytet reprezentowało ośmioro zawodników w składzie: Agnieszka Lisewska, Katarzyna Majer, Monika Wodarczyk, Magdalena Nowakowska, Karolina Witek, Krzysztof Pałęga, Patryk Kowalik i Paweł Wieczorek.

 

 

SUKCES SEKCJI KOLARSTWA

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe