17 czerwca 2021

W poprzednim roku akademickim żeńska reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego zajęła drugie miejsce wśród Uniwersytetów (i trzecie wśród wszystkich typów uczelni) w Akademickich Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym. Uznaliśmy to wtedy za wielką niespodziankę, może nawet sensację tych zawodów, ale już na pewno za największe osiągnięcie naszych tenisistek w historii.

Od dawna wiadomo, że w sporcie wchodzenie na szczyty bywa łatwiejsze niż utrzymanie się na nich przez dłuższy czas. W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Rzeszowie nasze dziewczyny musiały zmierzyć się z dużo większą presją oczekiwań. I zrobiły to świetnie! Najpierw w pięknym stylu przeszły eliminacje (drugie miejsce w turnieju półfinałowym) a następnie – już w turnieju finałowym w dniach 13-15.06.2021r. udowodniły, że sukcesy z poprzedniego roku nie były przypadkowe i wciąż należą do ścisłej czołówki krajowej.
Po fantastycznych występach Dominiki Banaś, Natalii Młynek i Katarzyny Bugaj występujących pod opieką trenera Mariusza Grzesiczaka nasza drużyna zajęła trzecie miejsce wśród uniwersytetów oraz szóste w klasyfikacji ogólnej wszystkich uczelni! Wracamy zatem do domu z medalami i pięknym pucharem oraz z „workiem” pozytywnych emocji.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy by równie udanie przeszły rozpoczynającą się sesję egzaminacyjną, by w przyszłym roku znów móc godnie reprezentować naszą uczelnię w kolejnych zawodach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.
ŚWIETNY WYSTĘP NA AMP W TENISIE STOŁOWYM