25 lutego 2020

W zakończonych w Poznaniu (23.02.2020r.) Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego zdobyła złoty medal.

Awans do finałów AMP uzyskało tylko 5 uniwersytetów na 16 startujących drużyn. We wcześniejszym etapie zostały rozegrane turnieje eliminacyjne w czterech strefach, co dało po cztery drużyny w każdej strefie awansujące do turnieju finałowego.

W wyniku 4-dniowej rywalizacji, po rozegraniu przez każdą uczelnię 6 meczy, kolejność wśród uniwersytetów była następująca:

• Uniwersytet Śląski

• Uniwersytet Gdański

• Uniwersytet Warszawski

• Uniwersytet Jagielloński

• Uniwersytet Łódzki

Biorąc pod uwagę klasyfikację generalną wszystkich uczelni biorących udział w turniejach strefowych AMP ( studenci Uniwersytetu Śląskiego zdobyli wysokie 3. miejsce ulegając w półfinale późniejszym zwycięzcom Mistrzostw: Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa 4:1.

W meczu o III miejsce pokonaliśmy Politechnikę Poznańską 3 : 0.

Uniwersytet Śląski reprezentowali: Przemysław Żemła, Daniel Kramarczyk, Piotr Makowski, Paweł Barczak, Bartosz Terlecki, Max Kravets, Dawid Hoszek, Bartosz Gruszczyński, Tomasz Tymiński, Łukasz Pisarek, Maksym Kisielov (najlepszy bramkarz Mistrzostw), Mateusz Tokarczyk, Jakub Dolecki, Saba Jikija.

Trenerem drużyny jest Aleksander Fangor.