28 grudnia 2018

AZS Winter Cup to zawody wyjątkowe. W ciągu kilkunastu lat, z ligi dla nielicznej grupy zapaleńców, stały się najsilniej obsadzoną, cykliczną imprezą narciarską w kraju. W Akademickim Pucharze Polski regularnie startuje ponad sto zawodniczek i zawodników. Poziom sportowy w każdym kolejnym sezonie staje się coraz wyższy, a do ścigania motywują cenne nagrody. Najlepsi akademicy, przez kilka lat mogli zdobyć samochód osobowy, co jest ewenementem na skalę europejską.

Wraz ze wzrostem jakości sportowej, zmieniła się też oprawa medialna. Dziś AZS Winter Cup to wielka szansa dla sponsorów na pokazanie się, bowiem cyklem interesują się tysiące kibiców. Relacje, filmy i zdjęcia z zawodów publikują największe media związane ze sportami zimowymi.
 
W dniu 21.12.2018 odbyły się I eliminacje AZS Winter Cup 2018/2019. W tym dniu zawodnicy rywalizowali w konkurencjach slalom gigant oraz slalom
Reprezentantki AZS UŚ Katowice zdobyły złoty medal zajmując 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej !
Reprezentacja AZS UŚ Katowice wystąpiła w składzie Wolnik Zofia, Marcinek Zofia, Żukowska Aleksandra, Fagas Emilia, Pytlik Wiktoria. 
Trenerem sekcji narciarstwa alpejskiego jest mgr Bartosz Ligas.
Złoty Medal na Winter Cup

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Śląskiego

Na skróty:

- Zasady Zaliczenia WF

- Rejestracja na zajęcia

- Odrabianie WF

ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice; B 1.10;

tel.: 32 359 16 45

e-mail: cwfis@us.edu.pl

Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu

Media Społecznościowe